Warning: file_get_contents(https://www.instagram.com/jaydieselofficial/?__a=1): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /data/www/19675/blakkwood_com/www/mef/app/sys/classes/Social.php on line 13
Blakkwood Records

Jay Diesel

Booking

Vlastním jménem Jiří Rejfíř

Narozen 15.5.1978 v Rychnově nad Kněznou

Působení tohoto rappera se na České hiphopové scéně datuje již od roku 1998. Má za sebou mnoho různorodých projektů a je brán za jednoho ze zakladatelů hiphopové kultury na Východě Čech. Už jako náctiletý pořádal dnes již legendární koncerty "East Side Hip Hop Sessions" kde se vystřídala rapová elita jak z Čech, tak i Slovenska, Polska a Rakouska. Jako leader uskupení D.Real.C (Další Reálné Cíle) společně s Djem Omarem tvořili ve své době podstatná jména českého rapu a se svou energickou show vystupovali snad na všech zásadních festivalech jak u nás, tak i na Slovensku nebo v Polsku. Spolu také vydali pod svým dnes již neexistujícím labelem "Tone Armed" vinyl se skladbou "Jsou věci" feat. El Nino, prod. Dj Opia.

Spolupracoval s těmi nejzásadnějšími jmény české a slovenské scény, jakými jsou Rytmus, Ego, Majk Spirit, Otecko, Cigo (H16), Kali, Moja Reč, Indy, Tafrob, Pio Squad, Dj Wich, Dj Opia, Dtonate a mnohými dalšími. Jako jeden z mála spolupracoval i s Polskými interprety jako jsou legendární FU (ZIP Skład) Tony, nebo s Německým Djem Tomkem. Objevil se rovněž na zásadních a dnes již legendárních hiphopových kompilacích jako jsou Lyric Derby 1-2.

V roce 1998 debutoval albem "Život napsal sám", kde spolupracoval se slovenským uskupením Kontrafakt, najdeme zde i jednu z jeho nejvíce známých skladeb "Je to jen Tvůj boj" (prod. Dj Wich). Poté následovali mixtapy "Jay Diesel Trucks 1-2." Mixed by Dj Opia a Dj Maztah – zajímavé je, že cover obou mixtapů designoval známý tvůrce celosvětového bestselleru hry Mafia a nynější hry Kingdome Come Daniel Vávra, rovněž z Rychnova nad Kněžnou.

Rok 2010 patřil dalšímu studiovému albu "Deset", kde mu rovněž sekundovala první liga československé scény.

V roce2011 obdařil své fanoušky free projektem Ep Pro Svý, kde zajímavý cover vytvořil MC Gey. Rok 2012 přinesl společný projekt s Brněnskou legendou Tafrobem, který vyšel pod PVP labelem ( nynější Blakkwood Records) kde působí do dnes.

  • 2016 Blakkwood - Blakkout (Vydáno 8.11.2016)
  • 2010 PVP Music - The One (Vydáno 10.8.2010)
58,007
0
6,355

Poslední releasy

Vše
< >

Blakkwood

Blakktape 2

Jay Diesel

Ft. Stili

Soud

Blakkwood

Drakk

Blakkwood

Blakkout

Blakkwood

Blakktape 1

Blakkwood

Monstrum

Jay Diesel

Ft. Tafrob

Už to pal EP

Jay Diesel

Deset

PVP Music

The One